• Rodinný dům LIGNERA 122
  • Rodinný dům LIGNERA 127
  • Rodinný dům LIGNERA 129
  • Rodinný dům LIGNERA 149
  • Rodinný dům LIGNERA 161
  • Rodinný dům LIGNERA 172
  • Rodinný dům LIGNERA 200
  • Rodinný dům LIGNERA TWIN

Standardní vybavení domů LIGNERA

exteriér:

1. Střešní krytina - je betonová značky Mediterran s možností výběru barev – antracit, hnědá, višňově červená a cihlově červená. Samozřejmě je možné dodat i jinou střešní krytinu, v tomto případě bude vyčíslen pouze rozdíl v ceně materiálu.

2. Fasádní zateplovací systém - zateplení je v domech LIGNERA standardně provedeno fasádním polystyrenem tloušťky 80mm, na něm je naneseno fasádní lepidlo s armovací tkaninou. Konečná úprava fasády je provedena akrylátovou probarvenou omítkou značky Baumit střední zrnitosti. Barva dle libovolného výběru z barevnice firmy Baumit. Akrylátová omítka je omyvatelná.

3. Okna – standardně dodávaná okna do domů LIGNERA jsou okna plastová značka Pramos profil Horizont Penta plus sedmikomorový. Tyto profily se vyznačují výbornou tuhostí a stabilitou. Okna jsou standardně vybavena dvojsklem U1,1. Je samozřejmě možné do oken vsadit trojskla U0,7 plněná argonem pro dosažení lepších tepelně-izolačních vlastností. Standardně jsou dodávána okna v bílé barvě. Je možno objednat okna s venkovním nebo oboustranným dekorem imitace dřeva. Venkovní parapety jsou standardně z eloxovaného hliníku a to buďto v barvě bílé nebo bronzové.

4. Klempířské prvky - jsou standardně provedeny z pozinkovaného plechu. Je možné použít klempířské prvky v různých barvách škály RAL nebo prvky měděné. U těchto materiálů bude dopočítán rozdíl ceny materiálu.

interiér:

1. Vnitřní podlahy - v domech LIGNERA jsou standardně prováděny lité anhydritové podlahy tloušťky 35 - 40 mm. Tyto podlahy se vyznačují tím, že jsou téměř samonivelační, což znamená, že jsou po zaschnutí perfektně rovné. Pod litou podlahou je samozřejmě položena tepelná izolace z podlahového polystyrenu EPS 100z ve dvou vrstvách.

2. Vnitřní příčky – jsou sádrokartonové značky Knauf. Síla příček je 12,5 cm. Pro zvýšení akusticko-izolačních vlastností je do příček aplikována vata značky TI 140 Decibel značky Knauf.

3. Podhled – se zvýšenou požární odolností značky Knauf. Zavěšení na vazníkové konstrukci střechy. Je použit protipožární sádrokarton třídy GKF. Podhled je vybaven parotěsnou zábranou a zateplen tepelnou izolací tloušťky 20cm.

4. Podlahové krytiny – jsou buďto: keramická dlažba nebo laminátová plovoucí podlaha. Standardně jsou zadlážděny: zádveří, technická místnost, koupelna, WC a kuchyně. V ostatních místnostech jsou položeny laminátové plovoucí podlahy značky Classen s dvoklikovým zámkem – bohatý výběr z našeho vzorníku firmy Classen. Dlažby lze vybrat z nabídky firmy Siko koupelny v ceně do 350Kč/m2. Pokud je vybrán materiál dražší je vypočítán rozdíl ceny. Siko koupelny nabízí velmi široký výběr obkladů a dlažeb různých druhů pro uspokojení vkusu všech klientů.

5. Obklady – obklady nabízíme rovněž z katalogu firmy Siko koupelny. Standardní cena je 350kč/m2 u obkladů. Pokud si zákazník vybere materiály dražší, doplácí si pouze rozdíl v ceně materiálu. Cena neobsahuje ozdobné prvky (listely,bombáta,bordury atd.) tyto se dají nacenit až podle přesného návrhu koupelny. Naši klienti mají u firmy Siko visualisační návrh koupelny zdarma. Výška obkladů - koupelna standardně 205 - 210cm, WC cca 130cm.

6. Topení je elektrické – standardně je v domech LIGNERA instalováno topení podlahové (topné kabely) v obývacím pokoji, kuchyni a koupelně. Ostatní místnosti domu jsou osazeny topnými nástěnnými konvektory.

7. Vnitřní dveře – v domech LIGNERA jsou standardně montovány dveře značky Korco laminované hladké plné do obložkové zárubně. Výběr dekoru: javor, buk, hruška, olše, dub, ořech, wenge. Téměř ve všech našich domech bývají použity také dveře posuvné zajíždějícími do dveřního pouzdra značky JAP.

8. Sanitární vybavení – opět z nabídky firmy Siko. Vany – buďto rohové nebo klasické rovné značky Laguna – viz. katalog Siko
Sprchové vaničky – buďto keramické, čtvercové nebo čtvrtkruhové 90x90cm, vysoká 6cm -výroce Vitra
Sprchové dveře a zástěny – skleněné na pantech nebo posuvné - sklo čiré nebo Grapi a Chinchilla
Umývadla – Jika Lyra 55cm s krytem sifonu výrobce Jika
WC – závěsný na stěnu - Jika Dino výrobce Jika
Splachovací mechanismus – Geberit Duofix výrobce Geberit
WC – standardně umývátko 20cm výrobce Jika
Baterie – chromové pákové řada S line výrobce Siko
Ohřev vody - boiler Ariston 125litrů stojatý závěsný výrobce Ariston
V technické místnosti – přívod vody pro pračku a pračkový sifon
V kuchyni – přívod vody pro myčku

9. Elektro – standartně 20ks vypínačů a 30ks zásuvek, rozmístěných dle přání zákazníka. Typ ABB Tango. Barva bílá.

10. Výmalba – standardně barva bílá dispersní.

Skladba obvodové stěny domů LIGNERA – náš systém se vyznačuje výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi a její skladba zvenčí dovnitř je tato: akrylátová omítka, lepící tmel s armovací tkaninou, polystyren fasádní 80mm, záklop z desek OSB 3-PD, nosná konstrukce z KVH profilů 160mm, vložená tepelná izolace Knauf Insulation 160mm, parotěsná zábrana, vzduchová instalační mezera 60mm, předsazená sádrokartonová stěna Knauf W623, výmalba. Tepelný odpor stěny je R 6,44 ……

Střešní konstrukce je standardně provedena z příhradových vazníků – systém Mittek a v některých případech provádíme pohledové trámové konstrukce, které jsou velmi pěknou součástí interiéru.

Základová deska není standardní součástí stavby na klíč a to z několika důvodů:
1. Základovou desku
nelze paušálně nacenit bez znalosti konkrétního pozemku, na kterém má stát vybraný dům. Některé parcely jsou téměř rovné, některé svažité a náklady na vybudování desky jsou tak u stejného typu domu vždy rozdílné. Považujeme tedy za neseriózní bez znalosti pozemku mluvit o ceně základové desky, protože toto číslo nebude nikdy přesné, ale jen pouhý odhad.

2. Betonáže jsou vždy místní záležitostí. Protože stavíme domy téměř po celé republice, doprava zemních strojů atd. by zbytečně cenu spodní stavby (základová deska) prodražovala. Proto je mnohem cenově výhodnější si nechat spodní stavbu vybudovat od místních specialistů – tito mají ve svém regionu mnohem lepší vztahy s dodavateli betonu, armovacího železa a ostatních komponent potřebných pro vybudování spodní stavby. Je tedy logické, že musí být v tomto případě levnější než firmy přijíždějící zdaleka. K vybudování základové desky samozřejmě poskytujeme projektovou dokumentaci s vyznačením všech prostupů a odpadů.

LIGNERA STAVBY s.r.o.
Jugoslávská 8
Znojmo
669 02

mob: 777 664 433
e-mail: info@lignera.cz